Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine F766
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
1003
1474331

Zao Wou-ki

(Kiina, 1921-2013)
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Vasarahinta
30 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Marcus Kinge
Tukholma
Marcus Kinge
Asiantuntija Taide, Johtava Asiantuntija Grafiikka
+46 (0)739 40 08 27
Zao Wou-ki
(Kiina, 1921-2013)

"Entre Deux Villes"

Lithograph in colours, 1955. Signed in pencil and numbered 5/150. Printed by Desjobert, Paris. Published by L'Oeuvre Gravée, Paris, with their blindstamp. S: 50 x 65,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Teodor "Teto" Ahrenberg.

Kirjallisuus

Ågerup 94.