959
1476275

George Grosz

(Saksa, 1893-1959)
Lähtöhinta
600 000 - 800 000 SEK
57 300 - 76 400 EUR
65 100 - 86 800 USD
Vasarahinta
600 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Marcus Kinge
Tukholma
Marcus Kinge
Asiantuntija Taide, Johtava Asiantuntija Grafiikka
+46 (0)739 40 08 27
George Grosz
(Saksa, 1893-1959)

"Ecce Homo"

The complete portfolio with 84 lithographs and 16 offset lithographs in colour (Ausgabe A). Each sheet signed by the artist. Colophone with numbering in red pen A 28. Sheets loose as issued. Original box with embossing. Published by Der Malik Verlag, Berlin, 1923. Each 30 x 21.5 cm. Portfolio: 38.8 x 27 cm.

Kirjallisuus

Dückers S 1-84.