Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
357
1543044

Børge Mogensen

(Tanska, 1914-1972)
Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 740 - 5 690 EUR
5 430 - 6 520 USD
Vasarahinta
70 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69
Børge Mogensen
(Tanska, 1914-1972)

A pair of "Spanish Chairs" model "226", Fredericia Stolefabrik, Denmark.

Oak and natural brown leather. Height 68 cm, seat height ca 31 cm.

Wear.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly acquired in the late 1950s.

Muut tiedot

Designed in 1958.