Total length 276,5, width 126,5, height 74 cm. (Length 62X2, +58+47+47,5 cm)
Hela ytan torr och något blekt.
fanerskador och slitage (inget ovanligt)
Benen med slagmärken och slitage.
ifylld torkspricka på en halvrundel
den andra halvrundeln med torkspricka
Faner naggar i kanten.
stabilt och fullt användbart.
Lös iläggskiva något skev.
lös skiva med torkspricka.