405
206040

Kuzma Sergievitch Petrov-Vodkin

(Venäjän federaatio, 1878-1939)
Lähtöhinta
200 000 - 300 000 EUR
2 290 000 - 3 440 000 SEK
209 000 - 314 000 USD
Vasarahinta
200 000 EUR

"ÄITI JA LAPSI".

Sign. 1922. Öljy kankaalle, 64,2x50,3 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Edellinen omistaja on ostanut maalauksen taiteilijan tyttäreltä Elena Kuz'minichna Dunaevalta.

Muut tiedot

Kankaan toisella puolella omistuskirjoitus ja päivämäärä 1922.