Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
349
236740

Konstantin Egorovich Makovski

(Venäjän federaatio, 1839-1915)
Lähtöhinta
13 000 - 15 000 EUR
136 000 - 157 000 SEK
14 800 - 17 000 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Konstantin Egorovich Makovski

MIEHEN MUOTOKUVA.

Sign. 1872. sp. Öljy levylle, 86x71,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Suomalaisesta yksityiskokoelmasta.

Näyttelyt

Muotokuvan henkilö on oletettavasti Petr Aleksandrovich Valuev (1814-1890), joka toimi Venäjän Valtiosihteerinä 1872 alkaen.

Muut tiedot

Haluamme kiittää Tri. Elena Nesterovaa kaikesta maalaukseen liittyvästä tiedosta.