Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
349
236740

Konstantin Egorovich Makovski

(Venäjän federaatio, 1839-1915)
Lähtöhinta
13 000 - 15 000 EUR
137 000 - 158 000 SEK
14 900 - 17 200 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Konstantin Egorovich Makovski

MIEHEN MUOTOKUVA.

Sign. 1872. sp. Öljy levylle, 86x71,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Suomalaisesta yksityiskokoelmasta.

Näyttelyt

Muotokuvan henkilö on oletettavasti Petr Aleksandrovich Valuev (1814-1890), joka toimi Venäjän Valtiosihteerinä 1872 alkaen.

Muut tiedot

Haluamme kiittää Tri. Elena Nesterovaa kaikesta maalaukseen liittyvästä tiedosta.