Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
377
215229

MUISTOESINEITÄ.

Lähtöhinta
600 - 800 EUR
6 160 - 8 210 SEK
697 - 930 USD
Vasarahinta
5 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
MUISTOESINEITÄ.

Valokuvia, piirustus ja peli. Perimätiedon mukaan esineet liittyvät Venäjän keisari Aleksanteri III:en perheeseen. Kuvat sign. Fredensbog 1892/93.

Alkuperä - Provenienssi

Pelin takapuolella teksti: "Till Kejsar Alexander III af Ryssland, Kejsarinnan Maria Fedrorowna och deras barn Nicolai, Georg, Ksenia, Michael & Olga Alexandrowna hafva spelat med detta solitärspel, som tillhört Kastellanskan å lustjakten "Dersenava" (1876-1894). Sofie Sarén, född Tronberg, från Uleoborg."