Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
164
437015

Constantine Korovine

(Venäjän federaatio, 1861-1939)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 EUR
527 000 - 738 000 SEK
57 200 - 80 100 USD
Vasarahinta
235 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Constantine Korovine

MAISEMA KRIMILTÄ.

Sign. 1912. Öljy kankaalle 69x84 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Lahja Tukholman Yliopiston ylioppilaskunnalle 1940-luvulla johtaja Hans Lagerlöfiltä, New Yorkista.