164
437015

Constantine Korovine

(Venäjän federaatio, 1861-1939)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 EUR
574 000 - 803 000 SEK
52 300 - 73 300 USD
Vasarahinta
235 000 EUR
Constantine Korovine

MAISEMA KRIMILTÄ.

Sign. 1912. Öljy kankaalle 69x84 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Lahja Tukholman Yliopiston ylioppilaskunnalle 1940-luvulla johtaja Hans Lagerlöfiltä, New Yorkista.