266
570835

LIPASTO, Rokokoo, Ruotsi 1770-80.

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 EUR
22 900 - 34 400 SEK
2 090 - 3 140 USD
Vasarahinta
Ei myyty

Kaarevan muotoinen etuosa kolmella laatikolla. Vaneroitu eri puulajeilla, mahonkia, pähkinäpuuta ja vaahteraa. Vihreänharmaa kivilevy, muotoillut reunat.
Kullatut pronssilyötteet. Leveys 115 cm, syvyys 56 cm, korkeus 82 cm.

Bruksslitage, fanerskador

Muut tiedot