181
1077299

Nikolai Egorovich Sverchkov

(Venäjän federaatio, 1817-1898)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 EUR
138 000 - 172 000 SEK
12 600 - 15 700 USD
Vasarahinta
17 500 EUR
Nikolai Egorovich Sverchkov

VIRSTANPYLVÄS.

Sign. N. Je Swertschkoff 1857. Oil on canvas, 49,5 x 65 cm.

Maalipinnan irtoamista. Korjailuja. Reunat vahvistettu paperilla.

Alkuperä - Provenienssi

Hankittu Lontoosta n. 1950-luvulla, jonka jälkeen saman perheen omistuksessa.