Olli Lyytikäinen

(Suomi, 1949-1987)
Olli Lyytikäinen
(Suomi, 1949-1987)

OLLI LYYTIKÄINEN, "KOLME PYRAMIDIA JA SFINKSI".

Sign. 1974. Vesiväri 56x64 cm.

Ei tutkittu ilman kehyksiä.

Näyttelyt

"Olli Lyytikäinen, retrospektiivi", Salon taidemuseo 2014.
"Olli Lyytikäinen", Nordiska Akvarellmuseet 2014.
"Orientalismi", Tikanojan taidekoti 2005, Salon taidemuseo 2005.
"Olli Lyytikäinen", Kiasma 2000.

Kirjallisuus

Amos Andersonin taidemuseo: Nelivärinen uni. Kuvattuna sivulla 88.

Vasarahinta
20 200
231 694
21 140
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 EUR
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (27 tarjousta)
5. touko 2019 15:18
20 200 EUR
5. touko 2019 15:16
20 000 EUR
5. touko 2019 15:16
20 000 EUR
5. touko 2019 15:16
19 750 EUR
5. touko 2019 15:16
19 550 EUR
5. touko 2019 15:15
19 100 EUR
5. touko 2019 15:15
18 900 EUR
5. touko 2019 15:13
18 550 EUR
5. touko 2019 15:13
18 350 EUR
5. touko 2019 15:12
18 150 EUR
5. touko 2019 15:12
17 950 EUR
5. touko 2019 11:03
17 700 EUR
5. touko 2019 11:03
17 500 EUR
5. touko 2019 10:46
16 700 EUR
5. touko 2019 10:46
16 500 EUR
5. touko 2019 10:40
16 100 EUR
5. touko 2019 10:40
15 900 EUR
5. touko 2019 10:29
14 700 EUR
5. touko 2019 10:29
14 500 EUR
4. touko 2019 8:07
12 200 EUR
4. touko 2019 8:07
12 000 EUR
4. touko 2019 8:07
11 700 EUR
4. touko 2019 8:07
11 500 EUR
3. touko 2019 11:08
4 000 EUR
1. touko 2019 0:34
2 200 EUR
28. huhti 2019 20:01
2 000 EUR
28. huhti 2019 16:39
1 000 EUR
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet