16
142759

Annika Nordenskiöld

(Ruotsi, Syntymävuosi 1965)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
287 - 382 EUR
325 - 434 USD
Vasarahinta
1 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Annika Nordenskiöld
(Ruotsi, Syntymävuosi 1965)

Kurbits i grönt

Signerad A Nordenskiöld. Skulpterad och bemålad betong höjd 65 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av konstnären.

Näyttelyt

Galleri Campus, Åbo, Finland 2009
Galleri Kocks, Stockholm 2009