17
141917

Kristina Abelli Elander

(Ruotsi, Syntymävuosi 1952)
Lähtöhinta
2 500 - 3 000 SEK
239 - 287 EUR
271 - 325 USD
Vasarahinta
2 300 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Kristina Abelli Elander
(Ruotsi, Syntymävuosi 1952)

Blomma

Signerad Kristina Elander och daterad 1989. Trä och tempera, höjd 52 cm (exkl sockel). Monterad på träsockel.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av konstnären.

Muut tiedot

Skulpturserien visades för första gången på Galleri Lång i Malmö.