28
141973

Aleksandra Niemczyk

(Norja, Syntymävuosi 1977)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Johanna Fock
Tukholma
Johanna Fock
Asiantuntija – muoti
+46 (0)708 92 19 74
Aleksandra Niemczyk
(Norja, Syntymävuosi 1977)

Silk

Signerad Aleksandra Niemczyk och daterad 2010 a tergo. Olja på duk 120 x 120 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Donerad av Galleri Abante

Muut tiedot

Konstnären var nominerad till Carnegie Art Award 2006.