Rokoko, 1700-talets andra hälft. Vitmålad. Beslag av förgylld mässing. Raka sidor, svängd front och ben. Tre lådor. Bredd 113, djup 69, höjd 75 cm.
Sidorna med torksprickor.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui