437
70817

DOSA,

Lähtöhinta
2 500 SEK
239 EUR
271 USD
Vasarahinta
2 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
DOSA,

silver. Skandinavien 1700-tal. Rokoko. Invändigt förgylld. Rektangulär profilerad. Heltäckande graverad dekor av putti under träd samt snäckformationer - frånsidan med musicerande kvinnofigur och djur. Längd
7x5,5, höjd 1,5 cm.