1031
102953

VÄRMETALLRIKAR, 2 st, porslin. Qing dynastin. Jiaqing (1796-1820)

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
175 - 262 EUR
184 - 276 USD
Vasarahinta
1 300 SEK

Oktogonala. Dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagod. Diam 24 cm.

Kantnagg, undersidesrepor, glasyrslitage.