1031
102953

VÄRMETALLRIKAR, 2 st, porslin. Qing dynastin. Jiaqing (1796-1820)

2 000 - 3 000 SEK
192 - 287 EUR
217 - 325 USD
Hammer price
1 300 SEK
Bidding requires special pre approval.

Oktogonala. Dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagod. Diam 24 cm.

Kantnagg, undersidesrepor, glasyrslitage.