1031
102953

VÄRMETALLRIKAR, 2 st, porslin. Qing dynastin. Jiaqing (1796-1820)

Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
192 - 287 EUR
217 - 325 USD
Vasarahinta
1 300 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Oktogonala. Dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagod. Diam 24 cm.

Kantnagg, undersidesrepor, glasyrslitage.