Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
1255
107255

Francis Wheatley, (Efter)

(England, 1747-1801)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Francis Wheatley, (Efter)
(England, 1747-1801)

"Cries of London"

Svit om 13 gravyrer med handkolorering, 1800-talets 2:a del, efter Wheatley. ca 41 x 30 cm.

Ej examinerade ur ramar. 2 oramade med skador.

Täydennyslista

13 Gravyrer. 2 oramade med skador.