1262
81463

BÄGARE, av Mathias Forswall, Uppsala 1775.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Kälad fot med svängda knäckar och kartuscher. På livet svisselerade kartuscher och initialer. Höjd 20,5 cm.

Smärre slitage.