1267
78021

Carl Larsson

(Ruotsi, 1853-1919)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
262 - 349 EUR
274 - 365 USD
Vasarahinta
1 500 SEK
Carl Larsson
(Ruotsi, 1853-1919)

"Professor Mårten Sondén".

Etsning, 1911, signerad. 13,8 x 10 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad, smärre fläckar.