Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
1268
78019

Carl Larsson

(Ruotsi, 1853-1919)
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Vasarahinta
1 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Carl Larsson
(Ruotsi, 1853-1919)

"Gerhard Arfwedsson".

Etsning (ej signerad), 1917. 19,3 x 13,6 cm. Mycket sällsynt.

Täydennyslista

Tilläggsinformation: Porträttet föreställer Patron Arfwedson på Ulfshyttan i Dalarna.

Kirjallisuus

Hjert & Hjert 110.

Muut tiedot

Porträttet föreställer Patron Arfwedson på Ulfshyttan i Dalarna.