1307
81527

SNUSDOSA, silver, svårtydd mästarstämpel, Norrtälje 1856.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Vasarahinta
4 400 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Rektangulär, på locket minnesmedaljer med bl a Polhem. Längd 10 cm.

Slitage.