Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
1309
81481

GRÄDDKANNA, silver, Olof Hellbom, Stockholm 1812. Empire.

Lähtöhinta
3 000 - 5 000 SEK
285 - 474 EUR
326 - 543 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Band av svisselerad bladdekor. Uppsvängt, räfflat handtag. Höjd 10 cm.

Lagning vid handtagets fäste, bristning.