1309
81481

GRÄDDKANNA, silver, Olof Hellbom, Stockholm 1812. Empire.

Lähtöhinta
3 000 - 5 000 SEK
287 - 478 EUR
325 - 542 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Band av svisselerad bladdekor. Uppsvängt, räfflat handtag. Höjd 10 cm.

Lagning vid handtagets fäste, bristning.