Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
134
78241

LJUSKRONA, för tolv ljus. Nyrokoko.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Vasarahinta
11 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Gulmetall. Skålformad mittdel av rött och vitt glas med polykromt blomstermåleri, även kedjor med glasmontering. Höjd 105, bredd 93 cm.

Glas med lagningar, borrad för el.

Alkuperä - Provenienssi

Enligt uppgift Haga slott, Stockholm.