1407
108067

SKYLTFIGUR GEVALIA,

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
527 - 703 EUR
560 - 746 USD
Vasarahinta
16 500 SEK
SKYLTFIGUR GEVALIA,

1900-talets första hälft. Trä och papier maché. I form av sittande man. Urverksfunktion som gör att huvud och ögon rör sig. Höjd 42 cm.

Smärre slitage.