Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
1557
100805

CAPE, 1900-talets första hälft.

Lähtöhinta
500 SEK
49 EUR
57 USD
Vasarahinta
2 200 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Svart ull, broderad. Bystmått ca 62, rygglängd 48 cm.

Obetydligt slitage.

Täydennyslista

Tilläggsinformation: Säljs av Myrorna för Frälsningsarméns sociala arbete

Muut tiedot

MÄTNING AV STORLEKAR.

Byst: Plagget har legat platt och är mätt från armhåla till armhåla.

Ärm: Plagget är mätt från den sydda kanten vid axeln och ner till handen.

Rygg: Plagget är mätt från nacken och rakt nedåt.

Midja på kjol och byxa: Plagget har legat platt och mätt från sida till sida.

Byxlängd: Plagget är mätt från kanten (byxans midja) och rakt nedåt.