Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
345
85629

BYRÅ. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
16 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerad med valnöt och alm. Beslag av förgylld mässing. Svängd form. Tre lådor. Bredd 105, djup 54, höjd 79 cm.

Omfanerad skiva, ett lås senare, fanerskador, maskstungen, torksprickor.