Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
477
86133

MJÖLKKANNA, fajans, 1800-tal.

Lähtöhinta
600 - 800 SEK
57 - 76 EUR
65 - 87 USD
Vasarahinta
700 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
MJÖLKKANNA, fajans, 1800-tal.

Bukig delvis fasetterad. Dekor av blomstermåleri i rött och grönt mot ljusgrå fond. Höjd 16,5 cm.

Kantnagg.