815
97611

BÄGARE, silver. Stephan Westerstråhle, Stockholm 1796.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Delvis förgylld. Konande på rund kälad fot med svängda knäckar. Svisselerad dekor av kartuscher och initialer. Vågband. Höjd 22 cm.

Något sliten förgyllning, obet bucklor.