816
97619

BÄGARE, silver. Reinhold Fredrik Lindroth, Östhammar 1786.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
6 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Spår av förgyllning. Konande på rund kälad fot med stor pärlstav. Svisselerad dekor av blommor, namn och initialer. Höjd 20,5 cm.

Lagning, bucklor.