867
83649

TAKARMATUR, G A Berg, Stockholm 1930-tal.

Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
143 - 191 EUR
163 - 217 USD
Vasarahinta
1 300 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Mässingsstativ, rektangulär lampa med trälameller, pergament samt trä, med sex ljuspunkter. Längd 77 cm, bredd 35 cm, höjd ca 75 cm.

Smärre skador och slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Gösta Werner