Ei yhteyttä palvelimeen

Lilla Bukowskis S190

 
1595 Esinettä
835. John Jon-And, "Förhoppningar".
835. John Jon-And, "Förhoppningar".
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
836. Lena Cronqvist, Sommar på Koster.
836. Lena Cronqvist, Sommar på Koster.
Vasarahinta 
29 000 SEK
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
837. GALLERSKÅL, flintgods. Rörstrand.
837. GALLERSKÅL, flintgods. Rörstrand.
Vasarahinta 
1 700 SEK
Lähtöhinta
1 000 - 1 200 SEK
839. Sven X:et Erixson, "Lövverk".
839. Sven X:et Erixson, "Lövverk".
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
840. GEORGES MATHIEU, blandteknik, sign o dat -57.
840. GEORGES MATHIEU, blandteknik, sign o dat -57.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
841. Ulf Gripenholm, "Stegesund".
841. Ulf Gripenholm, "Stegesund".
Vasarahinta 
5 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
842. Eddie Figge, "Neil Armstrong, the step".
842. Eddie Figge, "Neil Armstrong, the step".
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
843. Erland Cullberg, Komposition med vas.
843. Erland Cullberg, Komposition med vas.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
844. RING, 14k guld med ryska stplr.
844. RING, 14k guld med ryska stplr.
Vasarahinta 
5 000 SEK
Lähtöhinta
4 500 - 5 000 SEK
846. RING, 14k guld ryska stplr.
846. RING, 14k guld ryska stplr.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
847. LJUSKRONA, för sex ljus. Rokokostil, 1800-talets andra hälft.
847. LJUSKRONA, för sex ljus. Rokokostil, 1800-talets andra hälft.
Vasarahinta 
15 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
848. BESTICKSUPPSÄTTNING, 49 delar, silver. S:t Petersburg, 1896-1908.
848. BESTICKSUPPSÄTTNING, 49 delar, silver. S:t Petersburg, 1896-1908.
Vasarahinta 
9 200 SEK
Lähtöhinta
10 000 SEK
849. BÄGARE, silver. Trol Bönhasarbete 1771.
849. BÄGARE, silver. Trol Bönhasarbete 1771.
Vasarahinta 
10 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
850. KLUCKAFLASKA med propp, 1800-tal.
850. KLUCKAFLASKA med propp, 1800-tal.
Vasarahinta 
900 SEK
Lähtöhinta
1 200 - 1 500 SEK
851. Bergslandskap.
851. Bergslandskap.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
8 000 - 12 000 SEK
852. CHAMPAGNESTRUTAR, 3 st, 1800-tal.
852. CHAMPAGNESTRUTAR, 3 st, 1800-tal.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
1 500 SEK
853. Johan Wilhelm Palmstruch, "Svensk botanik", 8 volymer.
853. Johan Wilhelm Palmstruch, "Svensk botanik", 8 volymer.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
854. VAS/BORDSLAMPA, glas, överfång. Gallé.
854. VAS/BORDSLAMPA, glas, överfång. Gallé.
Vasarahinta 
2 000 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
855. Vid fruktbordet.
855. Vid fruktbordet.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
20 000 - 22 000 SEK
856. RÖKELSEKAR, keramik. Japan Meiji.
856. RÖKELSEKAR, keramik. Japan Meiji.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
857. Anton Ebert, Kristina Nilsson.
857. Anton Ebert, Kristina Nilsson.
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta
14 000 - 15 000 SEK
858. HÄNGSKÅP,
858. HÄNGSKÅP,
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
859. Max Mikael Book, "Blue Tosun".
859. Max Mikael Book, "Blue Tosun".
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
860. Wibeke Beck-Friis, "Polissiren".
860. Wibeke Beck-Friis, "Polissiren".
Vasarahinta 
800 SEK
Lähtöhinta
1 500 SEK
861. ÖRHÄNGEN, ett par.
861. ÖRHÄNGEN, ett par.
Vasarahinta 
5 200 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
862. Kjartan Slettemark, Nixon.
862. Kjartan Slettemark, Nixon.
Vasarahinta 
4 800 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
863. SOFFA OCH FÅTÖLJ, G. A Berg, Stockholm 1930-tal.
863. SOFFA OCH FÅTÖLJ, G. A Berg, Stockholm 1930-tal.
Vasarahinta 
800 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
864. KLÄDSKÅP, G A Berg, Stockholm, 1930-tal.
864. KLÄDSKÅP, G A Berg, Stockholm, 1930-tal.
Vasarahinta 
2 800 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
865. Roland Svensson, "Dagar i skärgård och annorstädes".
865. Roland Svensson, "Dagar i skärgård och annorstädes".
Vasarahinta 
4 000 SEK
Lähtöhinta
5 000 SEK
866. SOFFA. Börge Mogensen.
Fritz Hansen, Danmark 1969.
866. SOFFA. Börge Mogensen. Fritz Hansen, Danmark 1969.
Vasarahinta 
12 500 SEK
Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
867. TAKARMATUR, G A Berg, Stockholm 1930-tal.
867. TAKARMATUR, G A Berg, Stockholm 1930-tal.
Vasarahinta 
1 300 SEK
Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
868. HYLLSYSTEM, Finn Juhl, Bovirke, Danmark
1950-tal.
868. HYLLSYSTEM, Finn Juhl, Bovirke, Danmark 1950-tal.
Vasarahinta 
15 000 SEK
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
869. SKRIN, allmoge, Norge 1800-tal.
869. SKRIN, allmoge, Norge 1800-tal.
Vasarahinta 
1 300 SEK
Lähtöhinta
1 200 - 1 500 SEK
872. FÅTÖLJER, ett par, troligen Österrike 1900-talet början.
872. FÅTÖLJER, ett par, troligen Österrike 1900-talet början.
Vasarahinta 
3 000 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
873. BORDSPENDYL. Fransk senempire.
873. BORDSPENDYL. Fransk senempire.
Vasarahinta 
19 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
874. PIEDESTAL MED YTTERFODER, majolika.
Rörstrand, jugend.
874. PIEDESTAL MED YTTERFODER, majolika. Rörstrand, jugend.
Vasarahinta 
9 200 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
875. KRUKA, mässing. Höjd 22,5 cm, diameter 30 cm. Persien omkring 1900.
875. KRUKA, mässing. Höjd 22,5 cm, diameter 30 cm. Persien omkring 1900.
Vasarahinta 
7 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
876. Utagawa Toyoshige Toyokuni II, Figurscen med fångad katt.
876. Utagawa Toyoshige Toyokuni II, Figurscen med fångad katt.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
3 000 SEK
877. Utagawa Kunisada Kochoro Toyokuni III, Man vid badtunna.
877. Utagawa Kunisada Kochoro Toyokuni III, Man vid badtunna.
Vasarahinta 
900 SEK
Lähtöhinta
1 800 SEK
878. Thangka. Tibet, 1900-tal. "Begtse".
878. Thangka. Tibet, 1900-tal. "Begtse".
Vasarahinta 
6 500 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
879. Thangka. Tibet, 1900-tal. "Livshjulet".
879. Thangka. Tibet, 1900-tal. "Livshjulet".
Vasarahinta 
2 600 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
880. Utagawa Kunisada Kochoro Toyokuni III, Överfall i båt.
880. Utagawa Kunisada Kochoro Toyokuni III, Överfall i båt.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
881. SLAGBORD. Barock.
881. SLAGBORD. Barock.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
883. HÖRNSKÅP. 1700/1800-tal.
883. HÖRNSKÅP. 1700/1800-tal.
Vasarahinta 
10 500 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
884. Toyohara Kunichika, Samuraj i månsken.
884. Toyohara Kunichika, Samuraj i månsken.
Vasarahinta 
1 000 SEK
Lähtöhinta
2 000 SEK
885. Thangka. Tibet/Nepal, 1800-tal. "Shakyamuni".
885. Thangka. Tibet/Nepal, 1800-tal. "Shakyamuni".
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
886. Utagawa Kunisada Kochoro Toyokuni III, Skådespelarporträtt.
886. Utagawa Kunisada Kochoro Toyokuni III, Skådespelarporträtt.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
2 000 SEK
888. Sven X:et Erixson "Trädgårdsarbete"
888. Sven X:et Erixson "Trädgårdsarbete"
Vasarahinta 
15 000 SEK
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
889. LJUSKRONA, för fem ljus. Sengustaviansk.
889. LJUSKRONA, för fem ljus. Sengustaviansk.
Vasarahinta 
18 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
890. SPEGEL. Sengustaviansk.
890. SPEGEL. Sengustaviansk.
Vasarahinta 
10 500 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
891. SPELBORD, "à l´hombre". Holland.
891. SPELBORD, "à l´hombre". Holland.
Vasarahinta 
2 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
892. FIGURGRUPP, elfenben. Japan, Meiji.
892. FIGURGRUPP, elfenben. Japan, Meiji.
Vasarahinta 
3 200 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
893. VÄGGPENDYL. Johan Fredrik Cedergren, Stockholm 1818.
893. VÄGGPENDYL. Johan Fredrik Cedergren, Stockholm 1818.
Vasarahinta 
19 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
894. STOLAR, fyra stycken. Gustavianska.
894. STOLAR, fyra stycken. Gustavianska.
Vasarahinta 
4 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
895. BÄGARE, silver. Erik Lemon, Uppsala 1761.
895. BÄGARE, silver. Erik Lemon, Uppsala 1761.
Vasarahinta 
3 400 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
896. Hugo Zuhr Motiv från västkusten
896. Hugo Zuhr Motiv från västkusten
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
897. STOLAR, ett par. Göteborgsmodell, 1800-tal.
897. STOLAR, ett par. Göteborgsmodell, 1800-tal.
Vasarahinta 
1 800 SEK
Lähtöhinta
1 000 - 1 200 SEK
898. AMPEL, för sju ljus. Louis XV-stil.
898. AMPEL, för sju ljus. Louis XV-stil.
Vasarahinta 
12 500 SEK
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
899. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).
899. TALLRIKAR, ett par, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
900. STOLAR, sex stycken. Gustaviansk Lindome.
900. STOLAR, sex stycken. Gustaviansk Lindome.
Vasarahinta 
20 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
901. KARMSTOLAR, ett par. Gustaviansk/Transition provinsarbete.
901. KARMSTOLAR, ett par. Gustaviansk/Transition provinsarbete.
Vasarahinta 
6 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
902. KARMSTOLAR, ett par. Gustaviansk/Transition provinsarbete.
902. KARMSTOLAR, ett par. Gustaviansk/Transition provinsarbete.
Vasarahinta 
12 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
903. FISKFAT med SIL, porslin. Qing dynastin. Jiaqing (1795-1820).
903. FISKFAT med SIL, porslin. Qing dynastin. Jiaqing (1795-1820).
Vasarahinta 
2 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
904. BORD. Mellaneuropa, omkr 1800.
904. BORD. Mellaneuropa, omkr 1800.
Vasarahinta 
5 200 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
905. GOLVUR, av Petter Ernst (verksam i Stockholm 1753-1784).
905. GOLVUR, av Petter Ernst (verksam i Stockholm 1753-1784).
Vasarahinta 
8 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 - 15 000 SEK
907. LJUSSTAKAR, ett par, keramik. Qing dynastin.
907. LJUSSTAKAR, ett par, keramik. Qing dynastin.
Vasarahinta 
2 800 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
908. FAT, keramik. Guangdong, 1600-tal.
908. FAT, keramik. Guangdong, 1600-tal.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
909. FAT, lack. Qing dynastin.
909. FAT, lack. Qing dynastin.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
910. SOCKERRUSKA, silver. London 1895.
910. SOCKERRUSKA, silver. London 1895.
Vasarahinta 
3 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
911. POKALGLAS MED LOCK, 1700-tal.
911. POKALGLAS MED LOCK, 1700-tal.
Vasarahinta 
3 800 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 3 000 SEK
912. GLAS, fyra stycken. Böhmen 17/1800.
912. GLAS, fyra stycken. Böhmen 17/1800.
Vasarahinta 
1 100 SEK
Lähtöhinta
1 500 - 2 000 SEK
913. POKALGLAS, Tyskland, 1700-talets första hälft.
913. POKALGLAS, Tyskland, 1700-talets första hälft.
Vasarahinta 
4 200 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
914. POKALGLAS, Tyskland, 1700-tal.
914. POKALGLAS, Tyskland, 1700-tal.
Vasarahinta 
2 800 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
915. POKALGLAS, Tyskland, 1700-tal.
915. POKALGLAS, Tyskland, 1700-tal.
Vasarahinta 
3 000 SEK
Lähtöhinta
2 000 - 2 500 SEK
916. POKALGLAS, Tyskland, 1700-tal.
916. POKALGLAS, Tyskland, 1700-tal.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
918. BOK, 3 vol. SVENSKA FÅGLAR, M,W & F von Wright.
918. BOK, 3 vol. SVENSKA FÅGLAR, M,W & F von Wright.
Vasarahinta 
5 000 SEK
Lähtöhinta
6 000 SEK
919. Öyvind Fahlström, "Column no 1 (Wonder Bread)".
919. Öyvind Fahlström, "Column no 1 (Wonder Bread)".
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
920. BUDDHA, trä. Mingstil.
920. BUDDHA, trä. Mingstil.
Vasarahinta 
7 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
921. Gleb Bogomolov, Utan titel.
921. Gleb Bogomolov, Utan titel.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
922. BUDDHA. Myanmar, Burma 1800-talets andra hälft.
922. BUDDHA. Myanmar, Burma 1800-talets andra hälft.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
923. Julian Trevelyan, Stadsbild.
923. Julian Trevelyan, Stadsbild.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
924. BUDDHA. Mandalay, Burma 1800-tal.
924. BUDDHA. Mandalay, Burma 1800-tal.
Vasarahinta 
13 000 SEK
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
925. Per Olof Ultvedt, Utan titel.
925. Per Olof Ultvedt, Utan titel.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
926. BUDDHA. Shan, Burma 1800-talets andra hälft.
926. BUDDHA. Shan, Burma 1800-talets andra hälft.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
927. VINGLAS, sannolikt England med holländsk gravyr. Daterad "Watef 1713".
927. VINGLAS, sannolikt England med holländsk gravyr. Daterad "Watef 1713".
Vasarahinta 
3 400 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
928. MATTA, savonnerieteknik. 493,5x395 cm. Europa 1900-talets förra hälft.
928. MATTA, savonnerieteknik. 493,5x395 cm. Europa 1900-talets förra hälft.
Vasarahinta 
24 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
930. Barbro Östlihn, Stilleben med kaffekoppar.
930. Barbro Östlihn, Stilleben med kaffekoppar.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
931. MATTA. Semiantik Tekke. 342,5x248 cm.
931. MATTA. Semiantik Tekke. 342,5x248 cm.
Vasarahinta 
18 000 SEK
Lähtöhinta
10 000 - 11 000 SEK
932. VAS, glas, trol Frankrike, 1800-tal.
932. VAS, glas, trol Frankrike, 1800-tal.
Vasarahinta 
500 SEK
Lähtöhinta
1 000 - 1 500 SEK
933. Roger Risberg, "Nattvandraren".
933. Roger Risberg, "Nattvandraren".
Vasarahinta 
22 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 SEK
934. Hideo Matsumoto, "Hunden".
934. Hideo Matsumoto, "Hunden".
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
935. Hideo Matsumoto, "Gröna Lund".
935. Hideo Matsumoto, "Gröna Lund".
Vasarahinta 
2 600 SEK
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
936. Sven X:et Erixson, "Studie".
936. Sven X:et Erixson, "Studie".
Vasarahinta 
4 000 SEK
Lähtöhinta
4 000 - 6 000 SEK
937. Joe Downing, Komposition.
937. Joe Downing, Komposition.
Vasarahinta 
Ei myyty
Lähtöhinta
4 000 SEK
938. Joe Downing, Komposition.
938. Joe Downing, Komposition.
Vasarahinta 
3 200 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK