863
83647

SOFFA OCH FÅTÖLJ, G. A Berg, Stockholm 1930-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Svängda sidor, beige stoppad klädsel, svartlackerade ben. Soffans längd 215 cm.

Senare klädsel. (2)

Täydennyslista

Tilläggsinformation: Originalkvitto daterat 22 december 1936 medföljer.

Alkuperä - Provenienssi

Gösta Werner.

Muut tiedot

Originalkvitto daterat 22 december 1936 medföljer.