Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
864
83641

KLÄDSKÅP, G A Berg, Stockholm, 1930-tal.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
2 800 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Björk, tre dörrar, inredning i ek med klädstång bakom dörrpar, samt med utdragbara lådor. Höjd 157 cm, bredd 158 cm, djup 50 cm. 2 nycklar medföljer.

Obetydligt slitage.

Täydennyslista

Tilläggsinformation: Originalkvitto daterat den 9 augusti 1937 medföljer

Alkuperä - Provenienssi

Gösta Werner.

Muut tiedot

Originalkvitto daterat den 9 augusti 1937 medföljer