Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
869
99815

SKRIN, allmoge, Norge 1800-tal.

Lähtöhinta
1 200 - 1 500 SEK
114 - 142 EUR
130 - 163 USD
Vasarahinta
1 300 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Rektangulärt med polykrom bemålning i gult och svart mot brun fond. Nyckelskylt, gångjärn och hörnbeslag av hamrat smidesjärn. Längd 39,5, bredd 22, höjd 16,5 cm.

Lås och nyckel saknas. Slitage.