916
100793

POKALGLAS, Tyskland, 1700-tal.

Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Med Carolus den VI krönta monogram samt dubbelhövdad örn. Höjd 16,5 cm.

Träfot.

Alkuperä - Provenienssi

Carl VI Habsburg (1685-1740), blev 1716 tysk-romersk kejsare.