849
98303

BÄGARE, silver. Trol Bönhasarbete 1771.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Vasarahinta
10 000 SEK

Invändigt förgylld. Konande på rund räfflad fot. Vågbandsdekor. Höjd 19 cm.

Slitage.

Täydennyslista

Bägaren är stämplad av Olof Söderman, Lidköping 1732.