849
98303

BÄGARE, silver. Trol Bönhasarbete 1771.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
10 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Invändigt förgylld. Konande på rund räfflad fot. Vågbandsdekor. Höjd 19 cm.

Slitage.

Täydennyslista

Bägaren är stämplad av Olof Söderman, Lidköping 1732.