128
100985

KARMSTOLAR, ett par. Gustavianskt herrgårdssnickeri, 1800-tal.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Grönmålade och bronserade. Närmast kvadratisk stoppad rygg. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Dekor av krönande humlekvist. Fast stoppad sits.

Lagningar.