128
100985

KARMSTOLAR, ett par. Gustavianskt herrgårdssnickeri, 1800-tal.

6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Hammer price
15 000 SEK
Bidding requires special pre approval.

Grönmålade och bronserade. Närmast kvadratisk stoppad rygg. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Dekor av krönande humlekvist. Fast stoppad sits.

Lagningar.