162
110947

KARMSTOLAR, ett par. Gustavianska provinsarbeten, 1800-tal.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
23 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Bortskrapad bemålning. Rektangulär stoppad rygg. Raka kannelerade ben med rosettanfanger. Dekor av bladsnitt. Fast stoppad sits samt plymå.

Lagningar, omarbetade, kompletterade.