Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
163
113913

SKRIVBORD. Sengustaviansk stil.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med mahogny. Rektangulär delvis klädd skiva. En sarg med tre lådor, en sarg med blindlådor. Uppsats med hyllinredning bakom rulljalusi. Dekor av kannelyrer. Längd 162, bredd 85, höjd 120 cm. Nycklar och glasskiva medföljer.

Smärre torksprickor, fanerlagningar.