Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
30
90051

BESTICKUPPSÄTTNING, 91 delar, av W.A. Bolin, Stockholm 1900-tal.

Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Vasarahinta
10 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Modell B. Delvis med monogram. Bestående av 12 förrättsgafflar, 12 förrättsknivar, 7 matgafflar, 4 matknivar, 3 matskedar, 8 dessertskedar, 12 kompottdessertskedar, 10 tårtgafflar, 2 uppläggningsbestick, 1 kaffesked, 6 fruktgafflar, 6 fruktknivar och 8 tårtknivar. 11 delar udda bestick medföljer.

Smärre bucklor.