Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
362
111449

Bengt Nordenberg

(Ruotsi, 1822-1902)
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
949 - 1 140 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
16 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Bengt Nordenberg
(Ruotsi, 1822-1902)

Allmogeinteriör med kvinna som klipper får

Signerad B. Nordenberg och daterad 1862. Duk 31 x 39,5 cm.

Smärre krackelyrer samt färgbortfall. Smärre skrapmärken. Ytsmuts samt fernissa.