547
120161

BORD. Troligen Ryssland, omkring 1800. Directoire.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Fanerat med mahogny. Beslag av mässing. Runt. Raka ben med knappanfanger och kannelyrer upptill. Blyerts undertill: 181435. Diam 63, höjd 68 cm.

Avkortade ben, senare fotkryss, skador, lagningar.