93
104911

Anders Zorn

(Ruotsi, 1860-1920)
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Vasarahinta
2 000 SEK
Anders Zorn
(Ruotsi, 1860-1920)

"Ols Maria"

Etsning, 1919, signerad. 19,8 x 29,4 cm.

Ej examienrad ur ram. Gulnad. 2 mindre revor på bladets vänstra kant.

Kirjallisuus

Asplund 286. Hjert & Hjert 167. Lidbeck 286.